Rommelmarkt Kudelstaart steunt Stichting Naar School in Haïti | Aalsmeer e.o. (Witte Weekblad)

Dinsdagavond 5 oktober om 19.00 uur wordt in het Kudelstaartse Dorpshuis de 37e Rommelmarkt met veiling (om 21.00 uur) gehouden. De opbrengst is bestemd voor de bouw van 50 prefab huizen, die bewoond zullen worden door ouders van schoolgaande kinderen die na de aardbeving nog geen dak boven hun hoofd hebben. Het project wordt uitgevoerd door de Stichting Naar School in Haïti. Deze stichting ondersteunt scholen in de bergen ongeveer 60 km ten zuiden van de hoofdstad Port-au-Prince, waar de reguliere hulp nog niet is verschenen. De scholen zijn dankzij de goede bouwwijze niet beschadigd door de aardbeving. Wel is er in de omgeving veel vernield.

Naar School in Haïti is al meer dan 10 jaar actief in het berggebied in het zuiden van het land. Door het onderwijs te steunen wordt aan de armste kinderen, van wie de ouders het lage schoolgeld en een schooluniform niet kunnen betalen toch onderwijs gegeven. Momenteel gaan 1100 kinderen naar de scholen. Dankzij kennis van de aardbevingsgeschiedenis van het land en een goede architect zijn de scholen zo gebouwd dat ze de aardbeving zonder schade hebben doorstaan. In de omgeving is dat anders. Daar is heel veel vernield en zijn er veel mensen die toch al bijna niets hadden vrijwel alles kwijtgeraakt.
Voor de bouw van de prefab huizen worden materialen gebruikt die afkomstig zijn uit Haïti. Ook de huizen zelf worden in Haïti gemaakt. De bouw wordt uitgevoerd door Haïtianen die gesteund worden door vrijwilligers uit Nederland. Dit najaar gaat een groep van 14 vrijwilligers helpen bij de bouw. De vrijwilligers betalen al hun kosten zelf. In Haïti krijgen ze alleen onderdak en eten. De toekomstige bewoners helpen mee om de bouw te realiseren.
Eerder dit jaar hebben kinderen van de Jozefschool in Aalsmeer actie gevoerd voor Naar School in Haïti.
Meer informatie over Naar School in Haïti is te lezen op de website http://www.stichtingnaarschoolinhaiti.nl
Aan Stichting Ontwikkelingssamenwerking Aalsmeer (OSA) wordt financiële steun gevraagd.

Dit jaar komt er geen huis-aan-huisfolder in uw brievenbus. Spullen voor de rommelmarkt kunnen vanaf zaterdag 18 september worden ingeleverd op de bekende inleveradressen maar in verband met het vervoer het liefst op Mijnsherenweg 46. Grote meubels zoals tafels, kasten, bedden, witgoed en computers zijn op de markt niet te verkopen. Daarom kunnen wij die niet accepteren.
Meer informatie is te krijgen op telefoonnummer 0297 340635.
U kunt helpen door een gift over te maken op SNS Regiobank 90.41.01.193 tnv. W.A. Husemeier-Rommelmarkt. Uw gift is gedeeltelijk aftrekbaar voor de belasting.

Bron: Rommelmarkt Kudelstaart steunt Haïti | Aalsmeer e.o. (Witte Weekblad).

Reacties zijn gesloten.

Betrokken bedrijf en Sponsor

ANBI

NCDO